Menu

Michałek walczy

Codzienne zmagania naszego synka z przeciwnościami losu.

Nowy Rok i nowe zmartwienia...

michalekszymanski2006

Cześć!

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Przepraszam za przerwę, ale mamusia strasznie choruje, a przez to nie chce mi pomagać przy obsłudze komputera, no chyba rozumiecie, jestem malutki i sam z krzesła do klawiatury nie sięgam, trzeba mnie na kolanach trzymać. A mama ma zapalenie płuc i nie chce. Za to do Bydgoszczy z Miśkiem, to pojechała, no nie ogarniam, siedzenie za trudne, a jeździć po Polsce to można? No ale trzeba było. Pani doktor od genetyki zadzwoniła i powiedziała, że to pilne. Dziś wrócili i już wiemy… że dalej nic nie wiemy. Wiemy tyle, że w jednym miejscu w genotypie coś się zaświeciło i oznacza to, że Miś ma albo mocny deficyt intelektualny, albo autyzm. Więcej dowiemy się w lutym. Jak widzicie, rok to nam się za dobrze nie zaczął. Mam nadzieję, że złe dobrego początki i ten rok będzie dla nas, jak i dla Was kochani moi bardzo dobry i tego sobie i Wam życzę.

Poza tym, chciałbym nieśmiało przypomnieć, że zbliża się czas rozliczeń podatkowych, w związku z tym, jak co roku prosimy o przekazanie 1%, wierzcie, lub nie, ale każdy gorsz ma znaczenie. Jeśli mielibyście chęć przekazać go nam, bylibyśmy bardzo wdzięczni, jednak przede wszystkim proszę o to, aby nie poszedł on w próżnię, wybierzcie jakąś osobę, albo fundację, ale napiszcie w rubryce 1% cokolwiek, niech on się nie zmarnuje.

Święta!!!

michalekszymanski2006

Kochani! Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam spełnienia marzeń, wszelkiej pomyślności i obecności najbliższych, nie tylko od Święta. Dla nas są to wyjątkowe Święta, był z nami wyjątkowy członek rodziny, wyjątkowy, bo dawno niewidziany. Mamy nadzieję, że teraz będzie obecny w naszym życiu nie tylko na specjalne okazje. Gaudete Christus est natus!

https://www.youtube.com/watch?v=l1NgHonWNE0

 

choinka

Pierwsza licytacja

michalekszymanski2006

Szanowni Państwo!

Oficjalnie ogłaszamy, że pierwsza licytacja na rzecz mojego brata Michała i mnie we własnej małej (jeszcze) osobie, dobiegła końca. Kotek zrobiony na szydełku i podarowany przez Artanzi został wylicytowany za 70 złotych przez Denisa Ziółkowskiego. Z całego serca dziękujemy!!! Dziękujemy też wszystkim licytującym, zapraszamy na kolejne licytacje, pierwsza odniosła sukces, więc będą kolejne :)

Finał Szlachetnej Paczki i Kotek-Maskotek

michalekszymanski2006

Kochani,

W sobotę był u nas Finał Szlachetnej Paczki, ale się działo! Tutaj macie link do artykułu w Gazecie Wyborczej: http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,22763059,final-17-edycji-szlachetnej-paczki-wielka-radosc-obdarowanych.html

Mamusia do tej pory nie wierzy, że zmieściło się u nas trzydziestu Wolontariuszy, no bo niby jak, skoro w naszym mieszkanku sami się ledwo mieścimy. Ale to przecież magia Świąteczna tak działa, no nie? Przecież tacy Wolontariusze, to nikt inny, jak pomocnicy Świętego Mikołaja! Teraz mamy w domu duuużo pudeł, mamusia mówi, że czterdzieści, ja nie wiem ile to jest, bo jeszcze kiepsko liczę, ale jak mamusia mówi, to mamusia wie. Ja się cieszę, mam masę frajdy z przekopywania się przez te pudła i rzeczy które można wyciągnąć ze środka, ale mama mówi, że to nie jest fajna zabawa, dorośli to się nie znają na dobrej zabawie. Przez jakiś czas nasze mieszkanie będzie pudłami zastawione i istnieje poważna obawa, że nie będzie gdzie postawić choinki. A ja się pytam, po co nam choinka, skoro prezenty już są?

_DSC0159_2_DSC0221

Na koniec jeszcze proszę, abyście zajrzeli na naszego facebook'a, pewna bardzo dobra pani przekazała na licytację dla nas własnoręcznie zrobionego na szydełku przepięknego kotka, licytacja będzie trwała do piątku. Sami pomyślcie, jeśli takie misie, szyte masowo, a dochód z nich idzie na Fundację kosztuje 50 złotych, to ile może kosztować kotek wydziergany z sercem, jeden, jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny? Mi się wydaje że znacznie więcej, a przy okazji, jaki to dobry pomysł na prezent? I to podwójny! Obdarowany będzie miał ślicznego kotka, a my rehabilitację. Fajna sprawa, prawda? Więc zaglądajcie i licytujcie, bo Święta już za rogiem :) Artanzi dziękujemy pięknie za taki wspaniały podarunek!

25035586_1952619655063826_1421833751_o25130014_1952619591730499_1048895380_o

Szlachetna Paczka

michalekszymanski2006

W tym roku dostaliśmy się do "Szlachetnej Paczki"! I wyobraźcie sobie, że w ciągu pół godziny od ruszenia programu nasza rodzinka i jej marzenia zostały przez kogoś zaklepane! Możemy Was więc tylko i aż poprosić: jeśli macie ochotę komuś pomóc, to w programie zostało jeszcze dużo osób, którym możecie w tym szczególnym czasie sprawić wiele radości, spełniając ich, czasem bardzo prozaiczne, marzenia. Osoby z paczki nie marzą o samchodzie, wakacjach na Karaibach, czy domku nad jeziorem. Marzą o rzeczach, które dla wielu z Was są normalne. Kto by pomyślał, że marzeniem mogą być środki czystości czy stół, na którym dałoby się zjeść obiad? A jednak, tak, nasi rodzice marzą o środkach czystości i o inhalatorze, dla Miśka. Prozaiczne, prawda? Dziękujemy szlachetnemu darczyńcy, który wybrał nas i nasze marzenia. Prosimy, zajrzycie na stronkę www.szlachetnapaczka.pl. Może i Wy zechcecie być dla kogoś prawdziwym Świętym Mikołajem.

© Michałek walczy
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci